Jak se liší agrese od násilí? Existuje i konstruktivní agrese ve službách života či obrany lidských práv? Musí mít agrese vždy za následek něco negativního? Je nutná destrukce starého, aby vzniklo místo pro to nové? Neznamená teprve násilí – ve srovnání s férovým bojem – újmu druhému, poškození jeho života, znemožnění přirozeného a svobodného vývoje?
Triton
Kniha reaguje na polemické názory, které Giddens rozpoutal svou předchozí knihou Třetí cesta, ve které hledá alternativní politickou cestu ke stávajícím sociálním modelům, která by adekvátněji reagovala na takové jevy, jakými jsou kupříkladu vzrůstající kriminalita, nezaměstnanost, ekologické problémy, postavení mužů a žen a pod.
Mladá Fronta
Téma: Ženská literatura Muž by nemohl napsat to co žena (Rozhovor s E.Kalivodovou a J.Jílkovou)
J.Fulka: Ženské psaní a nové genderové teorie
L.Housková: "Dívčí zázrak" vdechl německé literatuře nový život
B.Gregorová: Polská menstruační literatura vs. start pěti lolitek
Čínské hospodářké reformy jsou neodmyslitelně spjaté s růstem čínského pobřeží a zdejších městkých obvodů. Dlouho stojící v ústraní, dynamika rozvoje se však od začátku století přenáší na vnitrozemské rurální okresy. Tento fenomén má dopad na všechna odvětví, bankovní sektor nevyjímaje. Pro Čínskou zemědělskou banku se pak jedná o její hlavní konkureční výhodu proti zbytku Velké čtyřky. Pomocí převahy v distribuční síti se banka už několik let snaží posílit své postavení na trhu především přes rurální segment.