Přeskočit navigaci
Společnost, politika, kultura, filosofie
26.září 2022
Spravujete webové stránky? Obohaťte je obsahem z Glos.
 

Premonitus premunitus

Pavel.  |  4 příspěvky (1 - 4)
scénář


 bez náhledu 
Přečtěte si co je Topolánek zač!
Richard Knopp Pošta (13.10.2009 21:05:36)
http://www.tojesila.cz/cz/s16/n2207-CSSD-zastavila-volby-2009-Proc
Reagovat
Jak by to také mohlo být
Pavel. Pošta (17.9.2009 20:06:32)
A vida, jak se nám to pěkně rozjíždí. Ústavní soud do toho podle předpokladu vnesl požadovaný zmatek. Nevinná, nepolitická, nekompetentní prozatímní vláda potvrdila (přitvrdila) své požadavky. J.(osef) Par.(is) opět fikaně zakverlal svými názory. Patlalové zůstávají stranou. Prozatímní vláda zůstane nadále prozatím u moci, ovšem musí se splnit její, už předem všem zřejmé, podmínky. Jinak všichni uvidíte! Politici, všichni společně vědí všechno, bodejť ne, když situace je jednoduchá a jasná i blbovi. Horempádem přistupují na podmínky prozatímní vlády. Volby vklidu odloženy. Prostor pro záchranu národa na základě oklikou přiznaných malérů připraven. Občánku tiše čum, patlalové, kteří tě do toho vtáhli tě teď za tvé peníze z toho budou bezstarostně tahat. Oni přece nic, to ta nevinná, nepolitická, neutrální , nekompetentní, věčně prozatímní vláda. My přece nemáme na mysli nic než národ. Jen aby se to, proboha, podařilo vymanévrovat. Jinak přijdeme i o poslední košili.
Reagovat
Jak by to také mohlo být
Pavel. Pošta (4.9.2009 21:53:01)
A aby snad nedošlo k nějakému nedopatření. Pro tuto, zcela fiktivní situaci jsem si vypůjčil jména svých známých. S jejich svolením. Pana Josefa Parise a Václava Melichara.
Reagovat
Jak by to také mohlo být
Pavel. Pošta (3.9.2009 22:23:19)
Neustále bobtnající schodek státního rozpočtu...Obludný zahraniční dluh... Co s tím? Představme si,čistě akademicky, tento scénář záchranných akcí: Dějství 1. na základě interní dohody nastrčený J. Par. podrazí vládě nohy. Padá vláda a je nahražena nekompetentní a od počátku nevinnou vládou úřednickou. Původní vláda packalů mizí bezpečně v propadlišti. Dějství 2. situace se vymyká. Nastupuje dobře zaplacený Mel., muž pro špinavou práci. Podává podivnou žalobu k ústavnímu soudu. Předčasné volby jsou v háji. U vesla zůstává nekompetentní, od počátku nevinná vláda úřednická. Patlalové jsou v bezpečném propadlišti.Všichni si hrají na pobouřené poctivce, nemající na mysli nic než národ. Rozbíhá se hyperinflace, občané jsou na mizině. Zmatek a temno. Není koho vinit. Premonitus premunitus. Ti připravení mají své stamiliony ulity v bezpečných měnách. Tak mne tak napadá, nebudou-li předčasné volby v původním termínu, asi si vyberu úspory a hodím je do bezpečnějších měn, nebo do zlata... Premonitus premunitus. Pozor! Toto je pouze akademická úvaha! Remember měnovou reformu...
Upravil/-a Pavel. 4.9.2009 21:58:49.
Důvod: Faktická oprava: doplnění textu
Reagovat