Historicky koncipované pojednání o hlavních problémech, se kterými se potýkala analytická filosofie 20. století. Podrobně rozebírá příčiny vzniku analytické filosofie a vývoj jejích názorů na lidské poznání, jazyk a svět. Kniha, která zaplňuje mezeru v české literatuře o analytické filosofii, je završením autorových více než deseti let přednášení a publikování k těmto tématům a svou odborností a srozumitelností bude i vhodným textem pro studenty vysokých škol.
Kosmas
Dva prvořadí medievalisté v této krátké knížce z roku 1997 shrnují všechny dostupné poznatky o jedné z nekontroverznějších postav středověkého myšlení a nabízejí zcela novou hodnotící perspektivu.
Oikoymenh
I.Dubský: K dějinám interpretace Augustinova porozumění času
J.Karásek: Filosofie jako přísná věda II: Kantův program sebepoznání čistého rozumu jako systém metafyziky
J.Franěk: Platón jako inspirátor současné politické filosofie?
B.Plechanovová: Je rozhodovací procedura v Radě Evropské unie spravedlivá?
A.Kadlecová: Směřuje Evropská unie k modelu flexibilního uspořádání?
L.Novotný: Rakušané: uzavřený pracovní trh jako psychologická ochrana
I.Šlosarčík: Nesnesitelná snadnost suverenity - několik poznámek k suverenitě, subjektivitě a supremaci v EU
Anotace - Knihy - Šárka Waisová: Řešení konfliktů v mezinárodních vztazích
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Šárka Waisová: Řešení konfliktů v mezinárodních vztazích
Řešení konfliktů v mezinárodních vztazích je jedním z nejmladších podoborů disciplíny mezinárodní vztahy.
Tento podobor se začal rozvíjet v šedesátých letech 20. století především na evropských univerzitách a v evropských výzkumných centrech (HSFK, COPRI). Publikace objasňuje příčiny, vznik, průběh a řešení konfliktů v mezinárodní politice. Text reaguje na změny v mezinárodních vztazích v posledních desetiletích, kdy po konfliktu Východ-Západ vznikly lokální konflikty (Jugoslávie, kavkazské republiky, Indie-Pákistán, trvající válečná situace v některých afrických zemích), ale také konflikty mezinárodního charakteru (první a druhá válka v Perském zálivu, Afghánistán, Izrael-Palestina).
Portál