Na stránkách této knihy, jejímž editorem je Umberto Eco, najdeme obrazy mistrovských děl všech dob. Ilustrace i rozsáhlá antologie textů čtenáři přibližují rozmanité představy o kráse, jak se projevovaly od dob starého Řecka až dodnes.
Argo
Kniha původně vyšla ve francouzštině v edici zaměřené na dějiny literatur různých národů. Dějiny Voisine-Jechové jsou psány živým jazykem, které je přibližuje zájemcům z řad středoškoláků i vysokoškoláků, zajímajícím se o literární historiografii.
H+H
P.Karásek: Komparace obměny politických elit v parlamentech střední a západní Evropy v letech 1993-2003
P.Dočekalová: Norská strana pokroku: Součást stranické rodiny extrémní pravice?
P.Kaniok: Euroskepticismus a Evropský parlament
K.Zetocha: Kontrola zpravodajských služeb v nových demokraciích: případová studie ČR
Téma: Ženská literatura Muž by nemohl napsat to co žena (Rozhovor s E.Kalivodovou a J.Jílkovou)
J.Fulka: Ženské psaní a nové genderové teorie
L.Housková: "Dívčí zázrak" vdechl německé literatuře nový život
B.Gregorová: Polská menstruační literatura vs. start pěti lolitek
Anotace - Knihy - Roland Barthes: Světlá komora - poznámky k fotografii
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Roland Barthes: Světlá komora - poznámky k fotografii
Poslední kniha nejznámějšího francouzského sémiotika Rolanda Barthese (1915–1980) je pozoruhodný text o fotografii, v němž překračuje sémiotická východiska svých starších textů a fenomén fotografie se mu stává podnětem nejen k proměně metodologie, ale, a to především, k hlubšímu filozofickému zamyšlení. Světlá komora. Poznámka k fotografii (La chambre claire. Note sur la photographie, 1980) patří k základním pracím teorie fotografie, spolu s knihami Susan Sontagové, Johna Bergera, Viléma Flussera a dalších vyvolala na počátku 80. let nový zájem o fotografii jako kulturní fenomén.
Agite/Fra