Sigmund Freud a Ludwig Wittgenstein byli současníky. Freud stvořil psychoanalýzu a Wittgenstein byl možná největším filosofem 20. století. Oba myslitelé se v zásadě zabývají zakořeněným sklonem člověka podvádět sebe sama. Kniha přivádí oba myslitele společně do arény postmodernistického setkání. Problémovou otázkou je – která z obou filosofií pro nás dnes představuje lepší formu relevantní „terapie“? Nebo je to neustále otázka soupeření mezi oběma?
Triton
Druhé vydání knihy, která podává výklad učení sociologů 19. a počátku 20. století z perspektivy změn, jimiž prochází moderní společnost v současné době.
SLON
J.Koreň: Mená & predikácia
T.Machula: Problémy hylemorfismu
J.Palkoska: Leibniz o fenomenalitě látkového světa
T.Nejeschleba: Lutheránský aristotelismus - Philipp Melanchthon
M.J.Loux: Nutné a možné (dokončení)
F.Schupp: Odpovědí na Kanta všechno začalo - duchovně-dějinné místo teologie Karla Rahnera
D. Řeháčková, Konstruování maskulinity v časopisech životního stylu pro muže
J. Homoláč, Diskurz o migraci Romů na příkladu internetových diskusí
J. Nekvapil, I. Leudar, Prezentace událostí 11. 9. 2001: Bush, bin Ládin a jiní v interakci
Anotace - Knihy - Petr Havlík, Bohumil Pečinka: Politika z obou stran
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Petr Havlík, Bohumil Pečinka: Politika z obou stran
Petr Havlík, spoluzakladatel a tajemník ODS, šéf volebních kampaní ODS a ODA, poradce slovenské SDKÚ pro volební kampaň 2001. Bohumil Pečinka, novinář, komentátor Reflexu, autor tří knih o české politice. Česká politika jako detektivka s padouchy i hrdiny ze zasvěceného pohledu člověka, který ji zná zevnitř, a člověka, který do ní nahlíží zvenčí. Jak z těchto pohledů vypadá vzestup a pád politických osobností, prosazování zájmů jednotlivců i vlivných skupin, mechanismus politické korupce, perspektivy české politiky. „Dali jsme na papír jen to, co ostatní tuší…“
Ivo Železný