Kniha vyvrací tradičně zastávaný názor, že celibát je převážně náboženský pojem, který se světského života dotýká pouze okrajově. Formou nesčetných příkladů nám autorka zprostředkovává hluboký vhled nejen do našeho náboženského života, ale i do našich sexuálních tužeb a měnících se názorů na pohlaví a fyzické zdraví.
BB Art
Kniha francouzského sémiotika R. Barthese je pozoruhodný text o fotografii, v němž překračuje sémiotická východiska svých starších textů a fenomén fotografie se mu stává podnětem nejen k proměně metodologie, ale i k hlubšímu filozofickému zamyšlení.
Agite/Fra
Rozhovor s V.Zuskou: O teorii fikčních světů
É.Benveniste: O subjektivitě v řeči
K.L.Walton: Jak vzdálené jsou fikční světy od světa skutečného?
A.Plantinga: Aktualismus a možné světy
D.Špelda: Idea teoretického pokroku a astronomie
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Kol.autorů: Bůh a bohové
Může být božství tělesné? Jaký je smysl antropomorfních výpovědí o bohu? Je negativní teologie až výdobytkem rozvinutých filosofických tradic, nebo existuje i v předfilosofických podobách? Vylučuje se polyteismus s myšlenkou jednoho universálního božství?
Sborník religionistických přednášek se na tyto otázky pokouší odpovědět. Autory jsou Dalibor Antalík (starověký Přední východ), Radek Chlup (antické Řecko), Milan Lyčka (judaismus), Lenka Karfíková (křesťanství), Luboš Kropáček (islám), Lubomír Ondračka (hinduismus) a Jiří Starý (staří Germáni).
Kosmas