Rozbor morální krize současnosti, odmítnutí étosu moderního a modernistického světa včetně liberálního individualismu, marxismu a stalinismu.
Oikoymenh
Kniha esejů amerického ekonoma, sociálního myslitele a politika citlivě zachycuje změny, k nimž v americké společnosti došlo po ochlazení ekonomického optimismu koncem devadesátých let a zejména po 11. září 2001.
Management Press
M. Skovajsa: Klasická koncepce politické kultury v díle Gabriela A. Almonda
M. Dopita: Sociální topografie Pierra Bourdieua v českém prostředí
V. Hloušek: Stále ve znamení kontinuity? Švýcarský stranický systém a jeho vývoj
K. Weger: Belgické regionální a komunitární volby 13. června 2004. Země na cestě k rozpadu?
V. Fiala: Vznik politických stran v zemích lusofonní Afriky
Anotace - Knihy - Antonín Mokrejš: Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Antonín Mokrejš: Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Fenomenologicky orientovaná práce z oboru filosofie politiky, která chápe politický život konkrétního společenství jako proces, v jehož průběhu dané společenství organizuje hospodaření se všemi svými silami i zdroji, duchovními i hmotnými. V základu politického života se evidentně nacházejí důležité duchovní zkušenosti a postoje daného společenství, které však nebývají vždy věrohodně rozpoznávány a to zřetelně deformuje dobrý a úspěšný chod společenství. Důležité téma politického života pak reprezentuje veřejnost jako terén, ve kterém se odehrává a rozvíjí vše, co je, může být a mělo by být sdíleno jako společné, tedy zejména společná situace, společná naděje a společná řeč.
Triton